Jennifer Lopez, bir hayli ses getiren bir müzik klibine imza attı. Klibin tamamı iki kadının neredeyse çıplak bedenlerinin görüntülerinden oluşuyor. Dikkat çekme ihtiyacının had safhaya ulaştığı bir dönemdeyiz. Aşağı yukarı son 20 yıldır böyle bu. Burada kullandığım dikkat çekme tabiri psikolojik anlamda değil, ticari amaçlı dikkat çekme kavramından bahsediyorum.

Jennifer Lopez’in bu çıkışı doğru mu yanlış mı? Amacına ulaşıyor mu? Bunlar elbette tartışılabilir. Eğer konuyu Jennifer Lopez’le kısıtlarsak zihnimiz açılmaz, dar alanda bir şey konuşmuş gibi yapar, yaşamlarımıza geri döneriz. Genel konuşmamız lazım. Ama önce klibi izleyelim.

Evet video bu. Şimdi artık üzerine konuşmaya devam edebiliriz. Benim aklımdaki sorulardan biri şöyle; hayli iştah açıcı görünen bu video, bizim Türkiye’de günlük tv programlarında gördüğümüz görüntülerden ne kadar farklı? Çok mu açık? Açık olması mı onu farklı kılacak? Bu zaten her gün karşılaştığımız bir şey değil mi? Bu kadar açık görünenin Jennifer Lopez olması mı konuyu gündeme oturtuyor?

Bence sebebi basit. 2014 yılında, artık o kadar büyük bir gürültü ve karmaşa var ki, Jennifer Lopez’in gündeme gelebilmesinin en uygun yolu böyle bir klipten geçiyor. Ben bu gündemin de çok uzun süremeyeceğini tahmin ediyorum. Hatta zaten dün gece yeni bir iCloud hackleme haberiyle gündem yine değişti. Bu konuda başkaca incelenecek bir detay da yok :)